Pravidla rpg

20. července 2015 v 22:14 |  Pravidla
Co je to vůbec Minecraft?
Někdo zná, jiný třeba nezná. Ale i když by název někdo slyšel poprvé, vůbec nevadí, protože si stačí představit svět z kostiček a to je jediné, co je třeba do naší hry znát. Hráči je ponechána téměř úplná svoboda pohybu a činností. Hráč se pohybuje v nekonečném světě, který se skládá z krychlí (bloků), představujících různé materiály.Co je to RPG?
RPG je zkratka pro Role Playing Game. Česky hraní v roli či volný překlad hra na hrdiny.Jedná se o textovou hru, ve které si každý hráč vytvoří na začátku svoji fiktivní postavu. Dá jí jméno, věk, povahu, vzhled i minulost a začne s ní hrát za pomoci propracovaného systému anebo za pomoci obyčejného textového pole. Jak jste správně jistě pochopili, tohle je ten druhý příklad. Hraní RPG umožňuje hráči žít v uměle vytvořeném světě za pomoci jeho vymyšlené postavičky, za kterou hraje. Mohou rozhodovat o jejím osudu a spoluvytvářet děj, který se zde odehrává. Avšak i tento svět má svoje pravidla.

Psaní příspěvků
Velmi jednoduché.
 • Myšlenky: Kurzívou
 • Přímá řeč: Tučně
 • Ich forma nebo er forma: Běžné písmo
Časté chyby
Metagaming, neboli ovlivňování cizí postavy. Hrajte pouze za svou postavu, neurčujte ostatním, co mají dělat. Musíte jim nechat šanci zareagovat. Takže rozhodně neplatí, že když napíšete, že někomu nastavíte nohu, aby zakopl, ten dotyčný skutečně zakopne. Může si vaší léčky také včas všimnout. To záleží na něm, nikoliv na vás.
Mary/Gary Sue neboli dokonalá postava. Tu rovnou zamítáme. Nikdo neumí všechno, nikdo není bůh! Každý má nějaké klady a nějaké zápory a nikdo není středem vesmíru.
Křišťálová stěna je pomyslná překážka mezi rpg světem a tím reálným. V praxi to znamená, že by vaše postava neměla být ovlivňována vašimi náladami a neměl by se do jejího života proplétat ten váš, reálný. Taktéž platí to, že vy jako hráči, sice vidíte, co se děje v ostatních knihách a víte všechno možné, ale vaše postava ne. Zná jenom to, co sama zažila!

(Text z jiných rpg)

Pravidla v kostičkovém světě
 1. Hráč může mít několik postav, když je bude stíhat. Jednou za měsíc proběhne čistka, kde se pozná, kdo je aktivní a kdo ne. Samozřejmě si všimnu i toho, když nějaká postva hrát nebude. Bude pak zabitá a vyřazená ze hry.
 2. Jak si to představuji s pořadím psaní příspěvků? Dávám vám naprosotu volnost. Samozřejmě tu bude chat, kde se můžete domlouvat, jak chcete hrát. Ale kdokoliv může začít, kdokoliv může na to zareagovat. A pokud víte, že už nebudete hrát dál, nevyžaduji nějaké přísné pravidlo, aby se postava rozloučila nebo usnula. Může se přeci pokračovat jiný den. Ale je slušnost rozloučit se.
 3. Vulgarismus je povolen, ovšem, pokuste se tomu vyvarovat.
 4. Sexuální témata povolena. Můžete si párovat jakákoliv pohlaví.
 5. Co se příspěvků ve hře týče, čím delší tím, lepší. Ale z vlastní zkušenosti vím, že nováčci píšou méně než ostatní, ale pak se též rozepíší. Proto neudávám minimální počet řádků, každý se učí, ale chtělo by napsat aspoň několik vět, aby na to mohl jiný reagovat.
 6. Vypravěč má největší moc, určuje příběh, je to Bůh. Za něj budu hrát já, ale vytvořím si i postavu. A jelikož je Minecraft magický, může se stát naprosto cokoliv.
 7. V této hře bude spoustu možností. Ale budeme všechny možnosti řešit během hry. Někdo si vymyslí, že by si rád vyrobil kbelík? Dobře, pošlu ho pro určité suroviny a tak se během hry budou vytvářet i recepty a návody. Zase nepřehánějme to, buďme jiný než klasický herní MC. Nebo narazíme na něco, co by hráč najednou potřeboval? Pošlu ho třeba do bažin, protože jedině tam to může najít. A samozřejmě dávám volnost i vám, což znamená, že první hráči si mohou sami vyrobit sekyru, popíšou, jak to udělali, já to dám do návodů a ostatní se už budou řídit tímto návodem. Ale aby to nebylo tak složité, každý hráč si může vytvořit svůj vlastní postup na výrobu násrojů. Jen nechci, aby se hráči z ničeho nic v ruce objveila sekyra. Trochu popsat, jak se to stalo.
 8. Každý hráč začíná v Lese! Na foru je Začátek, přesně tam vás portál přenesl a nikam jinam! Začněte kdykoliv a cokoliv psát, ale v Lese v Začátku!
 9. Bylo by dobré si příspěvky před odesláním kontrolovat, alespoň po té gramatické stránce.
 10. Dohrávání v jiných dnech než v tom, kdy je hra započata, je povoleno.
 11. Pokud nějakým způsobem zemřete, ocitnete se opět v Lese na začátku bez ničeho, na nule
 12. Pokud budete chtít upravit profil vaší postavy, stačí to napsat bud do komentářů pod vaší postavou nebo na mail: misa660@seznam.cz
 13. Pravidla se můžou měnit
 14. Do registrace je nutnost znát toto heslo (zajímá mě, zda jste je četli) : Kostičkovaná
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama