Červenec 2015

Stručně

22. července 2015 v 15:58 Recepty a návody
Pokusme se společně vytvářet nové návody a recepty. Jak třeba vytvořit sekyru? Tak začneme tím, že holýma rukama posekáme strom a tak dostaneme dřevo, ze kterého si postavíme pracovní stůl a na něm se vyrobí dřevěná sekyra. Vážně nechci, aby to mělo nějaký určitý počet bloků, stačí posekat strom, postavit stůl a na něm se vyrobí sekyra a je to. Jen pro představu, abychom věděli o čem psát - z čeho se co udělá a co na to potřebujeme, můžeme použít skutečný Minecraft. Vidíte, že se to staví do nějakých určitých políček s určitým požadovaným počtem. Tím se neřiďte, to nás v naší hře nezajímá! Jen když vás něco napadne na výrobu, zkuste se nejdřív podívat na skutečný MC, abyste měli představu, jaké suroviny na to potřebujete. Jakmile do příspěvku napíšete, že zrovna kutám kameny, protože je potřebuji plus dřevo a jakmile dokutáte a dosekáte, můžete si to vyrobit. Ovšem pro písek asi půjdete jedině na Poušť, v Tundře písek asi nebude. Přemýšlejte o tom, kde co může růst, nacházet se... Nepište nesmysly...

Recepty z Minecraftu zde


Jak přežít 1.noc

22. července 2015 v 15:46 Hra
Pár rad, jak přežít 1.noc . Pojďme se podívat a přiučit:

Seznam všech přátel

22. července 2015 v 15:29 Hra
Moc přátelských bytostí nenajdete. Máme tu sněžné muže, čarodějnice a vesničany (Minecraftové). Všichni se mohou stát vašimi spojenci na útok proti nestvůře!

Seznam všech zvířat

22. července 2015 v 13:35 Hra
Podívejme se na seznam zvířat, které žijí ve světe Minecraftu. Na hodné i na ty zlé. Zvířata se vyskytují všude. Jen Tundra, Poušť a Džungle mají vlastní obyvatelstvo.

Přátelští:

Seznam všech nepřátel

22. července 2015 v 12:05 Hra
Pojďme se seznámit s obyvateli Minecraftu - tentokrát s těmi, co vám mohou ublížit! Někteří méně, někteří více.
Většinou je potkáte spíše k večeru nebo v jeskyních, ale samozřejmě je můžete potkat i venku na denním světle. A pokud se nějaká příšera objevuje v určitém území, může se zatoulat i do jiné oblasti - bude oslabenější, silná je vždy na svém území


Hráč

22. července 2015 v 12:02 Hra
Podívejme se detailně na vaší postavu od začátku od nuly.

Počet zdraví: 15
Brnění: žádné
Zbraně a nástroje: žádné
Peníze: žádné
Počet zkušeností: žádné - potřebujete získat
Inventář: 5 věcí, které jste si při registraci vybrali
Počet kouzel: 1 vámi vybrané
Vaše umění zacházení se zbraní: žádné
Perky: žádné
1 nadpřiozená schopnost: vámi vybraná - schopností asi pravděpodobně více nebude


Mise

21. července 2015 v 20:31 Hra
Svět Minecraft pro vás chystá i Mise! Mise bude mít omezenou kapacitu hráčů. Pokud není jen pro jednoho, doporučuje se pak chodit společně s přihlášenými. Sami byste to pak asi nezvládli, Minecraft není hloupý. Má pro vás nachystáno několik typů.

 1. Jednorázová mise - mise bude vydána v nějaký den (ohlášena na blogu) a bude se muset splnit do určitého data. Po skončení dostáváte více zkušeností než v misi volné
 2. Volná mise - někdy bude tato mise vydána a kdokoliv se k ní může přihlásit a kdykoliv jí může splnit - méně zkušeností, ale lehčí obtížnost.
Dále se mise dělí na:
 • Zabití - máte určitý cíl někoho zabít - samozřejmě si budete muset projít dlouhou cestou, než se dostanete k cíli, většinou cíl bude nějaká menší nestvůra nebo kanibal - to co Minecraft považuje za jeho hrozbu - rozhodně vás nenechá zabíjet jeho divokou zvěř, to nečekejte!
 • Hledání - jednodušší mise, vhodná pro nováčky. Dostanete seznam věcí, které máte najít. Plníte různé úkoly, abyste zjistili, kde se daný předmět nachází. Některé předměty vám poté budou ponechány - náhodné vylosování
 • Záchrana - někdo někde uvízl, spadl, topí se... Vy to nevíte, ale Minecraft to ví! Vezměte si potřebné věci a uhánějte někoho zachránit. Většinou jednorázová, pokud dané zvíře, postava nebude včas zachráněna, budou vám ubrány body zkušeností. Pokud si misi nikdo nevezme, Minecraft bude postižen a vy budete nést následky. Všichni!
 • Výprava - ouha, několika denní výprava neznámo kam. Proč? To nikdo neví, to zjistíte až potom. Nevíte nic, kam jdete, co vás tam čeká. Odměna? Boss? Asi nejtěžší mise ze všech, nejvíc zkušeností a pro více lidí na 100% !
 • Obrana - Někdo je napaden. Nějaká budova obklíčena zombíky. Městečko nebo vesnice v ohrožení. Vezměte lidi a běžte bránit! Pokud selžete, budou vám ubrány body zkušeností. Pokud si misi nikdo nevezme, Minecraft bude postižen a vy budete nést následky. Všichni!

Události

21. července 2015 v 19:59 Hra
Každá událost bude ohlášena na blogu. Mohou nastat 4 typy událostí:
 • V určitý den, v určitou hodinu se semele nějaká událost, kterou vyvolá nestvůra a pokusí se vás tak zneškodnit. Jakmile událost propukne, nikdo nesmí nikde jinde hrát, než na forum ve speciální rubrice, protože se snesla na každého z vás a vy se s ní musíte vypořádat. Jakmile si tím projdete, je vám opět otevřen celý svět. Pravděpodobně v oblasti katastrofy nebude dostatek jídla, pití a surovin. Bude to jen pro omezený počet postav. Ovšem, když se s vámi ostatní rozdělí, jste v pohodě. Událost může trvat déle než 1 den.
 • Svět Minecraft byl postižen a bude nějaké období trvat, než se dá zpátky do pořádku. To znamená, že třeba 14 dní nebudete moct používat magii jinak zemřete. Nebo porostou jen jedovaté houby a rostliny,....
 • Svět Minecraft vás má rád a snese někam na určité území pár užitečných věcí! Jídlo, pití, suroviny, zvířata... Nebude to však pro všechny
 • A zase vás má rád! Zařídí třeba na týden neútočení divoké zvěře na vás - avšak vy jim nesmíte ublížit, jinak by se svět zlobil - byli byste obviněni z vraždy, nikdo na vás přeci neútočil!

Vzájemná propagace

21. července 2015 v 19:11 Spolupráce
Chceš se zviditelnit? Pošli mi tvojí ikonku (odkaz na ní) a já ti dám svojí! Můžeme si tak navzájem pomoct, když si na svoje blogy dáme ikonky :) Pište do komentářů

<a href="http://textova-rpg-minecraft.blog.cz/"><img src="http://nd06.jxs.cz/661/483/3e1251254e_101398542_o2.jpg" alt="" title=""></a>

Vítám každou pomoc!

20. července 2015 v 22:36 Aktuality
Mám ráda povídky, mám ráda textové rpg, ale vždy jsem byla jen hráčkou, nikdy jsem to netvořila. Proto bych prosila o každou radu, co v sobě máte. A hlavně mám spousty nápadů, ale to bych nikdy nedokončila. Kdyby se třeba i našel někdo, kdo by mi pomohl vést blog a forum, napište mi na mail: misa660@seznam.cz

Vážně nevím, jak všechno dát pořádně dohromady. Nebo pokud se vám to takhle líbí, tak jsem pak šťastná jako blecha.

Omluvenky

20. července 2015 v 22:29 Hra
Víte, že budete chybět? Nevadí! Jen nám dejte vědět, na jakou postavu nemáme čekat. Zaženeme jí někam do bezpečí, kde si bude dělat svoje věci :)

Omluvenky sem


Chat pro vás

20. července 2015 v 22:25 Chat
Pokud se chcete na něčem domlouvat, máte tu chat

Chat


Návštěvní kniha

20. července 2015 v 22:24 Vzkazy
Všechny vzkazy nechávejte zde


Návštěvní kniha


Seznam FC

20. července 2015 v 22:24 Hra
Zde je seznam již použitých celebrit: (řazeno abecedně dle příjmení)

Postavy v pekle

20. července 2015 v 22:23 Postavy
Tyto postavy jsou zatraceni. Byli to normální lidé, tak jako jste vy. Ale nevěřili městečku Minecraftu a proto skončili tam, kde skončili. Bohužel pro vás se mohou stát nyní hrozbou. Občas vylezou na povrch a lákají vás svými jemnými hlásky k sobě. Pro vás je to velice lákavé a jen málokdo odolá. Na první pohled se chovají normálně, jako ostatní. A mají své domácí mazlíčci, jako jsou například zajíci. Proto si dávejte pozor, zda je to váš přítel nebo nepřítel. Tito lidé a zvířata jsou posedlí démonem pekla. Proto je lepší chodit ve více lidech, aby vás od hlasu odpoutali. A za žádnou cenu nechtějí, aby Minecraft byl zachráněn. Lze si postavy vzít a hrát za ně. Nejsou časově náročné, protože nevychází z pekla tak často.

Herní forum

20. července 2015 v 22:21 Hra
Pokud ses již zaregistroval, můžeš se přidat do hry a objevovat nový svět!

Forum najdeš zde


Přidej se, jsi Vyvolený!

20. července 2015 v 22:20 Registrace
Pokud chceš, můžeš se zaregistrovat a stát se tak Vyvoleným a poznat Svět kostiček Minecraft. Ovšem, nebude to jednoduché, na to nezapomínej!

Registraci najdeš zde


Příručka přežití

20. července 2015 v 22:20 Hra
Všechno, co byste měli vědět

Začněme tím nejdůležitějším, což jsou BIOMY

 • Lesy:zde najdete spoustu dřeva díky stromům. Pokud máte hlad, super místo pro lovení zvěře. Nejbezpečnější místo, nejvíce surovin a lze najít i městečko obyvatelů Minecraftu
 • Poušť: velmi pustá oblast s pichlavými kaktusy. Některé příšery přes den mohou shořet, ale to můžete i vy, pokud se nebudete střídavě nějakým způsobem ochlazovat. Nikdy neprší a teplota je velmi vysoká. Nic tu neroste, ale najdete zde písek. Občas narazíte na oázu a to pak zajásáte. Jinak docela klidné místo, velmi tiché a nikdo sem moc nezavítá, ani ty příšery. Proč sem chodit? Pro písek, který jinde nanajdete! K čemu je dobrý? Přeci na výrobu skla. K čemu sklo? Na magické hole, skleničky, okna,.. prostě a jednoduše, písek je velmi důležitý.
 • Pláně:občasné stromy a kopce, jezírka, spoustu koní a keřů - borůvčí, malinovník,.. dobré na hlad
 • Bažiny: velmi nebezpečné místo, nikdy nevíte, kdy se můžete propadnout do bahna a pokud nebudete mít pomocnou ruku, pravděpodobně zemřete. Ale najdou se zde velice chutné houby, ne všechny jsou však jedlé! Navíc se v bahně rochní čarodějnice, které vás za peníze naučí nějaké to kouzlo. Jak je najít? Na to přijdete. A ne všechny čarodějnice jsou hodné!
 • Tundra:samý sníh, pekelná zima. Nechoďte sem, pokud nemáte teplé oblečení. Umrznete. Nebezpečí laviny. Proč sem chodit? Kvůli sněžným mužům, kteří jsou přátelští a pokud splníte nějakou službičku, odmění vás čímkoliv.
 • Hory:Když došplháte na vrcholky hor, uvidíte celý svět. Je to jakási mapa. Plus se tu nachází spoustu jeskyň s překvapením (dobré i špatné) a samozřejmě samé kameny. Dobré pro postavení příbytků.
 • Džungle:spoustu opic, lián a kanibalů. Pokud se naučíte na liánách, nic se vám nestane a sesbíráte si cestou spousty banánů. Naopak dole zase najdete spoustu jezírek s čistou vodou.

Pravidla rpg

20. července 2015 v 22:14 Pravidla
Co je to vůbec Minecraft?
Někdo zná, jiný třeba nezná. Ale i když by název někdo slyšel poprvé, vůbec nevadí, protože si stačí představit svět z kostiček a to je jediné, co je třeba do naší hry znát. Hráči je ponechána téměř úplná svoboda pohybu a činností. Hráč se pohybuje v nekonečném světě, který se skládá z krychlí (bloků), představujících různé materiály.

Svět z kostiček se změnil...

20. července 2015 v 22:11 Reálie
Pojďme se podívat, co se to vlastně stalo...

MINECRAFT...MINECRAFT....MINECRAFT....

Svět plných kostiček... Malí obyvatelé, malá zvířátka a počet kroků domů se lehce spočítá, protože země je rozdělená na kostičky, které jsou viditelné. Sekání dřeva nebo kutání v dolech? Dřevorubci nebo dělníci vědí přesně, kam zasáhnout, aby se zbortil celý strom, co nejrchleji, protože vidí kostičky! Ovšem tu číhá mnoho nebezpečí, jako jsou zombící, divoká zvěř, draci, netvoři a tak dále. Ale všechno vylézá především v noci, přes den je celkem bezpečno.